Genel

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medyanın kitle hareketlerini her geçen gün daha fazla oranda etkilemeye başladığı günümüzde sosyal platformlarda yönetimin profesyonelleşmesi önem kazanıyor. İnsanların fotoğraf paylaşmak veya başkalarının fotoğraflarına bakmak amacı ile kullandıkları platformların uzun vadede alışveriş ve karar alma süreçleri üzerinde ciddi rol oynamaya başlaması kurumsal düzeyde bu alanlara yönelimin artmasına da zemin hazırlamıştır.

10-15 yıl önce insanların teknoloji ile bu denli haşir neşir olmadığı düşünüldüğünde bugün bütün insanlığın teknoloji bağımlısı olduğunu ifade etmek mümkün oluyor. Bu bağımlılığın olumlu sonuçlarından bir tanesi olan reklam ve pazarlamadaki dönüşümü doğru kullanmak sürdürülebilir başarının anahtarlarından bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Siz de kurumsal kültürünüzü dijital dönüşüme ayak uydurarak oturtmak istiyorsanız sosyal medyayı kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

Sosyal Medya’nın Gücü

Sosyal medya ile alakalı yapılan araştırmalar ve elde edilen verilere göre hem Türkiye’de hem de dünyada rakamların gitgide yukarı yönlü seyrettiğini vurgulamak gerekiyor. İnsanların boş vakitlerini değerlendirmek adına tercih ettikleri sosyal platformların Türkiye’deki yaklaşık 54 milyon insan tarafından kullanıldığını ifade etmek gerekiyor. Bu, Türkiye nüfusunun %74 anlamına geliyor.

Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü sosyal platformlar aracılığı ile iletişim kuruyor veya bir şeyler satın alıyor. Bu da platformların ne denli büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Web sitesi bazında yapılan incelemelerde Youtube ve Facebook en çok ziyaret edilenlerde ilk 4’ün içinde yer alıyor. Bu da platformların büyüklüğünü ve etkisini kanıtlamaya yetiyor.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Bireysel sosyal platform kullanıcıları için bir fotoğraf paylaşımı yapmak veya arkadaşların paylaştıklarını beğenmek oldukça normalken kurumsal yapılar için sosyal platformların kullanımında çok daha önemli işlevlerin gündeme geldiğini söylemek gerekir. Burada karşınıza çıkan temel kavram sosyal medya danışmanlığı oluyor. Peki, bu danışmanlık neye hizmet eder? Sosyal platformlar konusunda danışmanlık aldığınızda ne tür ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz? İşte cevapları!

  • Sosyal platformlar üzerinden gerçekleştirilecek olan reklam ve pazarlama faaliyetlerinde daha başarılı sonuçlar elde edilir,
  • İnsanlara erişim konusunda oldukça avantajlı bir yol olan sosyal platformları etkili bir şekilde kullanma şansı yakalarsınız,
  • Doğru uygulamalar ve bağlantılar sayesinde kurulan iş birlikler marka değerinizin iyileştirilmesine katkı sağlar,
  • Marka bilinirliğinin arttırılması ve prestijin doğru bir şekilde iyileştirilmesi açısından kaliteli çalışmalar yapılır,
  • Rakip analizi ve sektör değerlendirmeleri neticesinde daha doğru planlamalar yaparak başarının sürdürülebilirliğini sağlarsınız.

Yukarıdaki ayrıcalıkları düşünüldüğünde bir sosyal medya danışmanlığının kurumunuza katacaklarını göz ardı etmeniz büyük bir eksiklik olacaktır. Bu anlamda trendleri takip ederek başarıyı yakalamanız çok daha önemlidir.

Gazisoft Creative Agency ile Sosyal Platformlar

Gaziantep’in en başarılı dijital pazarlama ajanslarından bir tanesi olarak dijital çözümlerde size en doğru seçenekleri sunmanın ayrıcalıklarını hissettiriyoruz. Sosyal platformlarda nasıl bir strateji kullanacağınız, bu stratejinin nasıl hayata geçirileceği ve kurulacak iş birlikleri gibi birbirinden değerli unsurları dikkate alarak sizlere değer katıyoruz. Dijital dönüşüme katkı sağlamada oldukça değerli çalışmalar yaparken iş ortaklarımızın en iyi seviyelere ulaşması adına gerekli çabayı sarf ediyoruz. Siz de sosyal medyada başarı arıyorsanız bizimle iletişime geçmelisiniz.

Gaziantep Web Tasarım Ajansı olan Gazisoft Creative Agency, müşterilerine Sosyal Medya yönetimi ile Web Site Tasarımı, E-Ticaret Site ve Sistemi, Mobil Uygulama Tasarımı hizmeti vermekte ve Profesyonel İşletme Ürünleri satışı yapmaktadır. Bizimle iletişime geçmek için hemen tıklayın!