Genel

Profesyonel Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel ve etkileyici bir internet sitesi öncelikle estetik açıdan güzel görünmesi gerektiği gibi ziyaretçilerin aradığı içerik hakkında bilgi verici olmalı, ziyaretçilerin aradığı içeriği tamamıyla karşılaması gerekmektedir. İnsanların en değerli varlığı zamanıdır. Bunun doğrultusunda kullanıcılar aradıkları içeriği veya görseli en kısa sürede bulmak istemektedir. Bir diğer önemli nokta ise kolay kullanım ve sadeliktir. Karmaşık web siteleri ziyaretçilerin sitede dolanım süresini ciddi anlamda düşürmektedir. Bu iki analiz sonucunda çıkan temel fikir şudur. Web sitesinin estetik görünümü, içeriğin etkili olması, sitenin sade ve kolay kullanılabilir olması sizi dijital ortamda başarılı yapar.

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde insanlar internet ortamında çok daha fazla zaman geçirmeye başladı. Araç satışından market alışverişine, giyim mağazası konumundan bilgi aramalarına kadar birçok konuya internet ortamından ulaşılmaktadır. Bu sebeple firmaların dijital medyadaki yüzü olan web siteler oldukça önemli bir duruma gelmiştir.

Araştırmalara göre insanlar web sitesi olan firmaları daha profesyonel görmekte ve web sitesi olmayan firmalara göre daha çok tercih etmektedir.

İnsanların web sitenize girdiğinde gördüğü ve önemseyeceği ilk bulgu site tasarımınızdır. Etkili, şık ve sade bir web sitesi sizi avantajlı konuma getirir. Ziyaretçilere sunacağınız ürün veya bilgileri en kısa yoldan sunmanız ziyaretçileri memnun edeceği gibi sitenize olan trafiği arttırmaktadır.

İnsanlar web sitelerinde çok fazla zaman geçiriyor. Bütün işlem ve ihtiyaçlarını web sitelerinden karşılayabiliyorlar. Bu yüzden firmalar için dijital ortam kaçınılmaz ve gerekli bir platform olarak öne çıkıyor. Dijital platform artık küçük işletmelerin içinde bulunduğu durumdan çıkarak onbinlere, yüzbinlere hitap edebilmesini sağlamaktadır.

Web Sitesi oluşturulurken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle kategori seçilmeli ve bu bağlamda analiz ve ön çalışma yapılmalıdır. Web sitesi taslağı hazırlanmalıdır. Yol haritası çıkarmak ve buna uygun bir şekilde kurulum aşamalarını takip etmek gerekmektedir. Öncelikle sitenin renk şeması, içerik düzenlemeleri yani fotoğraf ve videolar, kategori ürünlerinin belirlenmesi, yazılacak yazıların içeriğine karar verilmesi gerekmektedir. Temel bir tasarım oluştuktan sonra web sitesi yapımına geçilmelidir. Profesyonel bir web sitesi istiyorsanız profesyonel ekipler çalışmalısınız. Yapılacak işin maliyeti fazla olabilir ama firmanızın bu kadar önemli bir platformda profesyonel bir şekilde temsil edilmesi ve gerek prestij gerekse maddi kazanç elde edilmesi için önem teşkil etmektedir.

Mobil uyumluluk konusu ise kaçınılmaz ve nerdeyse zorunluluk haline gelen bir olgudur. İnsanların gelişen akıllı telefon teknolojisi ile daha çok kullanmaya başladığı akıllı telefonlara uyumlu web siteleri sizi her yerde ulaşılabilir yapmaktadır. Ülkemizde akıllı telefon kullanım oranının %90.81 olduğu göz önünde bulundurulsa web sitenizin mobil uyumluluğu kaçınılmaz bir hal almaktadır.

Siz hayal edin, biz tasarlayalım!

Gaziantep Web Tasarım alanında lider olan Gazisoft, ülkemizin dört bir yanında bulunan müşteri portföyüne hizmet vermekten gurur duyuyor. E Ticaret Sitesi Yapımı, Web Sitesi Yapımı, Mobil Uygulama Yapımı, Sosyal Medya Yöneticiliği hizmetleri veren Gazisoft, dijital platformda her konuda sizin yanınızda oluyor. Sizde profesyonel ekibimizden profesyonel bir hizmet almak için hemen bizimle iletişime geçin!